İçeriğe geç
Seoptist

Temsili veriler: hayalî bir tesisatçı, gerçekçi rakamlar

Haftalık yapay zekâ görünürlük raporu

Aire Valley Plumbing · Acil tesisat, Leeds ve West Yorkshire · Growth planı · 5 Ekim 2026'ya kadar 12 hafta

Yapay zekâ görünürlüğü (tüm motorlar)
51%▲ 12 haftada 27 puan
sizi anan örneklenmiş yanıtların payı
Ses payı
31%▲ 12 haftada 7 puan
3 rakibe karşı, 100 soru
Alıntı oranı
18%▲ 12 haftada 11 puan
alan adınıza bağlantı veren yanıtlar
Site sağlık skoru
78▲ 12 haftada 26 puan
120'den fazla SEO ve GEO kuralı

Motora göre yapay zekâ görünürlüğü

Markayı anan haftalık örneklerin yüzdesi, motor başına 100 soru, haftalık

12 hafta boyunca motora göre yapay zekâ görünürlüğü0%25%50%75%100%W1W3W5W7W9W11W12GörünürlükHaftaChatGPT, W1: 31%ChatGPT, W2: 33%ChatGPT, W3: 36%ChatGPT, W4: 35%ChatGPT, W5: 41%ChatGPT, W6: 44%ChatGPT, W7: 47%ChatGPT, W8: 52%ChatGPT, W9: 55%ChatGPT, W10: 58%ChatGPT, W11: 61%ChatGPT, W12: 64%ChatGPT 64%Claude, W1: 24%Claude, W2: 25%Claude, W3: 27%Claude, W4: 30%Claude, W5: 32%Claude, W6: 34%Claude, W7: 38%Claude, W8: 40%Claude, W9: 42%Claude, W10: 45%Claude, W11: 47%Claude, W12: 49%Claude 49%Gemini, W1: 18%Gemini, W2: 19%Gemini, W3: 22%Gemini, W4: 21%Gemini, W5: 26%Gemini, W6: 28%Gemini, W7: 31%Gemini, W8: 33%Gemini, W9: 36%Gemini, W10: 39%Gemini, W11: 41%Gemini, W12: 44%Gemini 44%AI Overviews, W1: 9%AI Overviews, W2: 10%AI Overviews, W3: 10%AI Overviews, W4: 12%AI Overviews, W5: 14%AI Overviews, W6: 15%AI Overviews, W7: 18%AI Overviews, W8: 19%AI Overviews, W9: 22%AI Overviews, W10: 24%AI Overviews, W11: 26%AI Overviews, W12: 29%AI Overviews 29%Perplexity, W1: 38%Perplexity, W2: 40%Perplexity, W3: 42%Perplexity, W4: 45%Perplexity, W5: 47%Perplexity, W6: 52%Perplexity, W7: 54%Perplexity, W8: 57%Perplexity, W9: 60%Perplexity, W10: 61%Perplexity, W11: 65%Perplexity, W12: 68%Perplexity 68%
ChatGPT: 31% to 64%; Claude: 24% to 49%; Gemini: 18% to 44%; AI Overviews: 9% to 29%; Perplexity: 38% to 68%
  • ChatGPT
  • Claude
  • Gemini
  • Google AI Overviews
  • Perplexity

Ses payı

Marka anılmaları ÷ tüm marka anılmaları, tüm motorlar, bu hafta

Üç rakibe karşı ses payıAire Valley Plumbing: 31.0%Leeds Rapid Response: 38.0%Yorkshire Gas & Plumbing: 19.0%Dyno-Rod: 12.0%31%siz
  • Aire Valley Plumbing31%
  • Leeds Rapid Response38%
  • Yorkshire Gas & Plumbing19%
  • Dyno-Rod12%

Leeds Rapid Response, Google yorumlarının ana kaynak olduğu Gemini ve AI Overviews'ta önde. Aranızdaki fark 7 puan; 1. haftadaki 19 puandan düştü.

Motor × soru ısı haritası

Bu hafta soru başına görünürlük. Koyu hücreler iyi; boş hücreler kör noktalarınız.

Soru ve motor başına görünürlükChatGPTGeminiPerplexityClaudeemergency plumber Leeds eveningsemergency plumber Leeds evenings × ChatGPT: 67%67%emergency plumber Leeds evenings × Gemini: 33%33%emergency plumber Leeds evenings × Perplexity: 100%100%emergency plumber Leeds evenings × Claude: 67%67%boiler repair Horsforthboiler repair Horsforth × ChatGPT: 100%100%boiler repair Horsforth × Gemini: 67%67%boiler repair Horsforth × Perplexity: 67%67%boiler repair Horsforth × Claude: 67%67%burst pipe what to do Leedsburst pipe what to do Leeds × ChatGPT: 33%33%burst pipe what to do Leeds × Gemini: 0%0%burst pipe what to do Leeds × Perplexity: 67%67%burst pipe what to do Leeds × Claude: 33%33%best plumber near Headingleybest plumber near Headingley × ChatGPT: 67%67%best plumber near Headingley × Gemini: 33%33%best plumber near Headingley × Perplexity: 100%100%best plumber near Headingley × Claude: 33%33%gas safe engineer West Yorkshiregas safe engineer West Yorkshire × ChatGPT: 33%33%gas safe engineer West Yorkshire × Gemini: 33%33%gas safe engineer West Yorkshire × Perplexity: 67%67%gas safe engineer West Yorkshire × Claude: 67%67%cost of unblocking a drain UKcost of unblocking a drain UK × ChatGPT: 0%0%cost of unblocking a drain UK × Gemini: 0%0%cost of unblocking a drain UK × Perplexity: 33%33%cost of unblocking a drain UK × Claude: 0%0%
LowHigh visibility

En çok alıntılanan alan adları

Sektörünüzde her alan adını alıntılayan yanıtların payı

En çok alıntılanan alan adlarıcheckatrade.comcheckatrade.com: 41% (üçüncü taraf)41%yell.comyell.com: 33% (üçüncü taraf)33%trustatrader.comtrustatrader.com: 27% (üçüncü taraf)27%google.com/mapsgoogle.com/maps: 24% (üçüncü taraf)24%airevalleyplumbing.co.ukairevalleyplumbing.co.uk: 18% (alan adınız)18%leedsrapidresponse.co.ukleedsrapidresponse.co.uk: 16% (üçüncü taraf)16%reddit.comreddit.com: 9% (üçüncü taraf)9%which.co.ukwhich.co.uk: 7% (üçüncü taraf)7%
checkatrade.com 41%, yell.com 33%, trustatrader.com 27%, google.com/maps 24%, airevalleyplumbing.co.uk 18%, leedsrapidresponse.co.uk 16%, reddit.com 9%, which.co.uk 7%

alan adınız · üçüncü taraf kaynaklar

Motora göre anılmaların duygusu

Anılma başına sınıflandırılır: olumlu, nötr veya olumsuz

Motora göre marka anılmalarının duygusuChatGPTChatGPT – Olumlu: 71%71%ChatGPT – Nötr: 26%26%ChatGPT – Olumsuz: 3%PerplexityPerplexity – Olumlu: 58%58%Perplexity – Nötr: 39%39%Perplexity – Olumsuz: 3%GeminiGemini – Olumlu: 44%44%Gemini – Nötr: 50%50%Gemini – Olumsuz: 6%ClaudeClaude – Olumlu: 62%62%Claude – Nötr: 35%35%Claude – Olumsuz: 3%Google AI OverviewsGoogle AI Overviews – Olumlu: 38%38%Google AI Overviews – Nötr: 55%55%Google AI Overviews – Olumsuz: 7%
OlumluNötrOlumsuz

Doğruluk uyarıları

Yapay zekâ yanıtlarında bilgi kartınızla çelişen iddialar

  • GeminiAçık

    Çağrı ücretinin 120 £ olduğunu söylüyor

    Bilgi kartı: Web sitesi ilk saat dahil 95 £ belirtiyor

  • ChatGPTAçık

    Harrogate'i hizmet bölgesi olarak listeliyor

    Bilgi kartı: Harrogate hizmet bölgesinde değil

Site sağlık skoru

Altı denetim kategorisi üzerinden ağırlıklı, 500 sayfa tarandı

  • Teknik84
  • Sayfa içi72
  • GEO uyumluluğu69
  • Performans81
  • Yapılandırılmış veri88
  • Yerel74

Zaman içinde sağlık skoru

Kapatılan her kontrol listesi maddesi, bir sonraki taramada skoru hareket ettirir

12 hafta boyunca site sağlık skoru0255075100W1W3W5W7W9W11W12SkorHaftaSağlık, W1: 52Sağlık, W2: 55Sağlık, W3: 58Sağlık, W4: 61Sağlık, W5: 63Sağlık, W6: 66Sağlık, W7: 69Sağlık, W8: 70Sağlık, W9: 73Sağlık, W10: 75Sağlık, W11: 77Sağlık, W12: 78Sağlık 78
Sağlık: 52 to 78

Önceliklendirilmiş kontrol listesi (alıntı)

Etki × 2 − çaba ile sıralanmış. 38 açık maddeden altısı gösteriliyor.

  1. yüksekYapılandırılmış veriYapılacak

    LocalBusiness şemasına openingHours ve areaServed ekleyin

    Gemini ve AI Overviews 6 sorunun 4'ünde akşam müsaitliğini doğrulayamadı.

    Etki 5/5Çaba 1/5
  2. kritikGEO uyumluluğuTamamlandı · otomatik doğrulandı

    robots.txt'de Claude-User ve PerplexityBot'a izin verin

    Erişim tarayıcıları bir joker kuralla engellenmişti; düzeltildi ve 13 numaralı taramada otomatik doğrulandı.

    Etki 5/5Çaba 1/5
  3. yüksekİçerikDevam ediyor

    SSS bloklu bir 'Emergency plumber Leeds' sayfası oluşturun

    En yüksek hacimli soruyu doğrudan yanıtlayan bir sayfa yok; rakipler hizmet sayfalarından alıntılanıyor.

    Etki 4/5Çaba 3/5
  4. yüksekYerelYapılacak

    Checkatrade ve Yell profillerini sahiplenip tamamlayın

    Bu iki dizin, sektörünüzdeki yanıtların %41'inde ve %33'ünde alıntılanıyor.

    Etki 4/5Çaba 2/5
  5. ortaSayfa içiYapılacak

    Yinelenen title etiketi olan 23 sayfayı düzeltin

    Bölge sayfalarındaki yinelenen başlıklar, hangi sayfanın hangi şehir için sıralanacağını belirsizleştiriyor.

    Etki 3/5Çaba 2/5
  6. ortaPerformansYapılacak

    /boiler-repair sayfasında LCP'yi 3,9 sn'den 2,5 sn'nin altına düşürün

    Hero görseli 1,8 MB ve optimize edilmemiş.

    Etki 3/5Çaba 3/5

Bu sayfadaki tüm rakamlar temsilîdir. Gerçek raporlar her hafta resmî API yanıtlarından ve kendi taramanızdan üretilir; PDF olarak dışa aktarılabilir veya müşteri görüntüleyici girişleriyle paylaşılabilir.

Sonra ne yapardınız

Rapor önce neyi düzelteceğinizi söyler

Bu örnekte en hızlı iki kazanım, şemaya çalışma saatlerini eklemek ve yapay zekâ motorlarının en çok alıntıladığı iki dizini sahiplenmek. İkisi de bir saatten az sürer.

Yapay zekâ asistanlarının sizin hakkınızda ne söylediğini bugün öğrenin.

Ücretsiz testi iki dakikada çalıştırın ya da deneme sürümünü başlatın ve bu hafta eksiksiz SEO ve GEO kontrol listenizi alın.

Ücretsiz test için kart gerekmez. Fiyatlara KDV dahil değildir.